Açıklama
Modicon mantık kontrolörü anma besleme/çıkış voltajı 24V DC ve transistör çıkışı için çıkış akımı 0.5A, hızlı çıkış akımı için 0.1A alıcı veya kaynak giriş lojikli pozitif çıkış mantıklıdır Bu ürün, organize bir ekran tasarımı sayesinde daha önce hiç olmadığı kadar sezgisel bir şekilde uygulama oluşturmaya olanak tanır Entegre bağlantılar mini B USB 2.0 ile USB portu, RJ45 ve RS232/RS485 arayüzlü izolesiz seri link 1, çıkarılabilir vidalı terminal bloğu ile izolesiz seri link 2 ve RS485 arayüzü ve RJ45 ile ethernet Program için 8 MB, sistem belleği için 64 MB RAM, kullanıcı programlarının yedeklenmesi için 128 MB dahili flash bellek ve 16 GB SD kart bellek kapasitesine sahip bir Modicon M241 kontrolördür IP20 dereceli bir üründür Ebatları 190mm (genişlik) x 95mm (derinlik) x 90mm (Yükseklik) Ağırlığı 0.62kg Modicon M241 mantık kontrolörleri, hız ve konum kontrol fonksiyonlarını içeren yüksek performanslı kompakt makineler için tasarlanmıştır Bu ürün CE, IACS E10, CSA, RCM ve CULus onaylıdır ANSI/ISA 12-12-01, CSA C22.2 No 142, CSA C22.2 No 213, EN/IEC 61131-22007, denizcilik spesifikasyonu (LR, ABS, DNV, GL), UL 1604 ve UL 508 Standartlarını karşılar DIN rayı montajını destekler
Teknik Özellikler
| Ürün serisi | Modicon M241 |
|---|---|
| Ürün Ya da Bileşen Tipi | Lojik kontrolör |
| [Us] nominal besleme gerilimi | 24 V DC |
| Dijital giriş sayısı | 24, Dijital giriş 8 hızlı giriş 'e uygunIEC 61131-2 Tip 1 |
| Dijital çıkış tipi | Transistör |
| Dijital çıkış sayısı | 16 transistör 4 hızlı çıkış |
| Dijital çıkış gerilimi | 24 V DC için transistör çıkışı |
| Dijital çıkış akımı | 0.1 A için hızlı çıkış (PTO modu) (Q0...Q3) 0.5 A için transistör çıkışı (Q0...Q15) |
| Dijital G/Ç sayısı | 40 |
|---|---|
| G/Ç genişleme modülünün sayısı | 7 (yerel G/Ç mimarisi) 14 (uzak G/Ç mimarisi) |
| besleme gerilimi limitleri | 20,4…28,8 V |
| Kalkış akımı | 50 A |
| W cinsinden güç tüketimi | 32,6…40,4 W (G/Ç genişleme modülünün maks sayısı ile) |
| Dijital giriş lojiği | Blok veya kaynak |
| Dijital giriş gerilimi | 24 V |
| Dijital giriş gerilim tipi | DC |
| gerilim durumu 1 garantili | >= 15 V için giriş |
| gerilim durumu 0 garantili | <= 5 V için giriş |
| Dijital giriş akımı | 10,7 mA için hızlı giriş 7 mA için giriş |
| giriş empedansı | 4,7 kOhm için giriş 2.81 kOhm için hızlı giriş |
| yanıt süresi | <= 2 µs açma, I0...I7 terminaller için hızlı giriş <= 2 µs kapama, I0...I7 terminaller için hızlı giriş <= 2 µs açma, Q0...Q3 terminaller için hızlı çıkış <= 2 µs kapama, Q0...Q3 terminaller için hızlı çıkış 50 µs açma, I0...I15 terminaller için giriş 50 µs kapama, I0...I15 terminaller için giriş <= 34 µs açma, Q0...Q15 terminaller için çıkış <= 250 µs kapama, Q0...Q15 terminaller için çıkış |
| yapılandırılabilir filtreleme süresi | 1 s için hızlı giriş 12 ms için hızlı giriş 0 ms için giriş 1 ms için giriş 4 ms için giriş 12 ms için giriş |
| Dijital çıkış lojiği | Pozitif lojik (kaynak) |
| çıkış gerilimi limitleri | 30 V DC |
| Ortak çıkış başına maksimum akım | 2 A |
| Maksimum çıkış frekansı | 20 kHz için hızlı çıkış (PWM modu) 100 kHz için hızlı çıkış (PLS modu) 1 kHz için çıkış |
| doğruluk | +/- % 0,1 -de 0,02…0,1 kHz için hızlı çıkış +/- 1 % -de 0,1…1 kHz için hızlı çıkış |
| Maksimum kaçak akımı | 5 µA için çıkış |
| Maksimum gerilim düşüşü | <1 V |
| Maksimum tungsten yükü | <2,4 W |
| koruma tipi | Kısa devre koruması Otomatik sıfırlamalı kısa devre ve aşırı yük koruması Ters polarite koruması için hızlı çıkış |
| sıfırlama süresi | 10 ms otomatik sıfırlama çıkış 12 s otomatik sıfırlama hızlı çıkış |
| bellek kapasitesi | 64 MB için sistem belleği RAM |
| yedeklenen veri | 128 MB dahili flash bellek için kullanıcı programlarının yedeği |
| veri depolama ekipmanı | <= 16 GB SD kart (opsiyonel) |
| pil tipi | BR2032 lityum şarj edilemez, pil ömrü: 4 yr |
| yedekleme süresi | 2 yıl -de 25 °C |
| 1 talimatın uygulanma süresi | 0,3 ms için olay ve periyodik görev 0,7 ms için diğer talimat |
| uygulama yapısı | 3 döngüsel ana görev + 1 serbest duruş görevi 8 harici olay görevi 4 döngüsel ana görev 8 olay görevi |
| gerçek zamanlı saat | Ile |
| saat sapması | <= 60 s/ay -de 25 °C |
| konumlama fonksiyonları | PTO fonksiyon 4 kanal(lar) (konumlandırma frekansı: 100 kHz) PTO fonksiyon 4 kanal(lar) için transistör çıkışı (konumlandırma frekansı: 1 kHz) |
| sayım giriş sayısı | 4 hızlı giriş (HSC modu) -de 200 kHz 16 Standart giriş -de 1 kHz |
| kontrol sinyali tipi | A/B -de 100 kHz için hızlı giriş (HSC modu) Darbe/yön -de 200 kHz için hızlı giriş (HSC modu) Monofaze -de 200 kHz için hızlı giriş (HSC modu) |
| entegre bağlantı tipi | Yalıtımsız seri bağlantı seri 1ile RJ45 konnektör ve RS232/RS485 Yalıtımsız seri bağlantı seri 2ile çıkarılabilir vidalı terminal bloğu konnektör ve RS485 USB portuile mini B USB 2.0 konnektör Ethernetile RJ45 konnektör |
| besleme | (seri 1)seri bağlantı besleme: 5 V, <200 mA |
| iletim hızı | 1,2...115,2 kbit/sn (varsayılan olarak 115,2 kbit/sn) veriyolu uzunlugu için 15 m için RS485 1,2...115,2 kbit/sn (varsayılan olarak 115,2 kbit/sn) veriyolu uzunlugu için 3 m için RS232 480 Mbit/sn veriyolu uzunlugu için 3 m için USB 10, 100 Mbit/sn için Ethernet |
| haberleşme port protokolü | Yalıtımsız seri bağlantı: Modbus protokol master/slave |
| port Ethernet | 10BASE-T/100BASE-TX - 1 port(lar) bakır kablo |
| Ethernet hizmetleri | FDR DHCP sunucusu TM4 Ethernet anahtarı ağ modülü aracılığıyla DHCP istemcisi dahili Ethernet portu SMS bildirimleri Bellenim yükseltme SMMP istemcisi/sunucusu Programlama NGVL Izleme IEC VAR ERİŞİMİ FTP istemcisi/sunucusu Indirme SQL istemcisi Modbus TCP client I/O scanner Ethernet/IP originator I/O scanner dahili Ethernet portu Ethernet/IP target, Modbus TCP server and Modbus TCP slave TCP/UDP kitaplığına dayalı olarak denetleyiciden e-posta gönderip alın Web server (WebVisu & XWeb system) OPC UA sunucusu DNS istemcisi |
| yerel sinyalleme | 1 LED (yeşil) for PWR 1 LED (yeşil) for RUN 1 LED (kırmızı) for modül hatası (ERR) 1 LED (kırmızı) for G/Ç hatası (G/Ç) 1 LED (yeşil) for SD kart erişimi (SD) 1 LED (kırmızı) for BAT 1 LED (yeşil) for SL1 1 LED (yeşil) for SL2 1 LED (kırmızı) for TM4'te (TM4) bara hatası Kanal başına 1 LED (yeşil) for G/Ç durumu 1 LED (yeşil) for Ethernet port etkinliği |
| elektrikli bağlantı | çıkarılabilir vidalı terminal bloğugirişler ve çıkışlar için (aralık 5,08 mm) çıkarılabilir vidalı terminal bloğu24 V DC güç beslemesine bağlantı için (aralık 5,08 mm) |
| Aygıtlar arasında maksimum kablo mesafesi | Ekransız kablo: <50 m için giriş Ekranlı kablo: <10 m için hızlı giriş Ekransız kablo: <50 m için çıkış Ekranlı kablo: <3 m için hızlı çıkış |
| yalıtım | Besleme ve dahili lojik arasında -de 500 V AC Besleme ve toprak arasında yalıtımsız Giriş ve dahili lojik arasında -de 500 V AC Girişler arasında yalıtımsız Hızlı giriş ve dahili lojik arasında -de 500 V AC Çıkış ve dahili lojik arasında -de 500 V AC Çıkışlar arasında yalıtımsız Hızlı çıkış ve dahili lojik arasında -de 500 V AC Çıkış grupları arasında -de 500 V AC |
| İşaretleme | CE |
| kesinti dayanımı | 1 kV güç hatları (DC) ortak mod 'e uygunIEC 61000-4-5 1 kV ekranlı kablo ortak mod 'e uygunIEC 61000-4-5 0,5 kV güç hatları (DC) diferansiyel mod 'e uygunIEC 61000-4-5 1 kV röle çıkışı diferansiyel mod 'e uygunIEC 61000-4-5 1 kV giriş ortak mod 'e uygunIEC 61000-4-5 1 kV transistör çıkışı ortak mod 'e uygunIEC 61000-4-5 |
| web hizmetleri | Web sunucusu |
| bağlantıların maksimum sayısı | 8 Modbus sunucusu 8 SoMachine protokolü 10 web sunucusu 4 FTP sunucusu 16 Ethernet/IP hedefi 8 Modbus istemcisi |
| slave sayısı | 64 Modbus TCP: 16 Ethernet/IP: |
| döngü süresi | 10 ms 16 Ethernet/IP 64 ms 64 Modbus TCP |
| montaj desteği | Silindir şapka tipi TH35-15 ray 'e uygunIEC 60715 Silindir şapka tipi TH35-7.5 ray 'e uygunIEC 60715 sabitleme kitli plaka veya panel |
| Yükseklik | 90 mm |
| Derinlik | 95 mm |
| Genişlik | 190 mm |
| Ürün Ağırlığı | 0,62 kg |